Starosta Nymburka se kvůli zápachu obrátil na ministra i šéfa Škody

Starosta Nymburka Tomáš Mach (ČSSD) se kvůli zápachu ve městě, jehož původcem je podle radnice závod společnosti Azos CZ, obrátil s žádostí o pomoc na ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Otevřený dopis adresoval také Winfriedu Vahlandovi, předsedovi představenstva automobilky Škoda Auto, která je podle Macha odběratelem firmy.

to sdělila Olga Vendlová z radnice.

Společnost Azos CZ, která od konce roku 2013 upravuje v Nymburce povrchy kovových dílů, hlavně pro automobilový průmysl, kritiku odmítá. Tvrdí, že postupuje v souladu s pokyny správních řízení a podle stavebního zákona.
Mach je přesvědčen o tom, že město vyčerpalo už všechny zákonné možnosti, které má k dispozici. „Neustále se obracíme i na příslušné úřady s žádostí o součinnost. Bohužel situace zatím nespěje k žádnému zdárnému řešení a my v Nymburce jsme každodenně konfrontováni s obtěžujícím zápachem, se stížnostmi občanů nejen na nesnesitelný zápach, ale i na zdravotní potíže, které občané tomuto zápachu připisují,“ uvedl Mach.
Řešení situace už podle něj nesnese odkladu. „Žádám vás tímto jako představitele nejvyššího orgánu státní správy a jako předsedu představenstva společnosti, která je dle našich informací odběratelem výrobků společnosti Azos CZ, s.r.o., o pomoc s dalším postupem v této věci,“ stojí v otevřeném dopise.
Podle nymburské radnice firma nemá povolení k provozu, protože podle města nezískala kolaudační souhlas ani povolení zkušebního provozu. Stavební úřad v Nymburce nyní vede znovu řízení o dodatečném stavebním povolení pro Azos. Krajský soud vyhověl žalobě předsedkyně spolku Permanent Miloslavy Štěrbové a zrušil dřívější rozhodnutí krajského odboru regionálního rozvoje. Štěrbová napadla středočeský krajský úřad kvůli vydání dodatečného stavebního povolení a soud jí dal za pravdu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.