Zoo zve na Den bílé hole

foto: Flickr.com

Zoo Škola děčínské zoologické zahrady přichází v období od 12. do 16. října s nabídkou netradičního programu s názvem Den bílé hole. Nabídne zážitek nejen zrakově handicapovaným návštěvníkům, ale i těm, kterým zrak plně slouží, ale chtěli by si na chvíli vyzkoušet svět tmy a vnímat přírodu jen některými smysly.

Děčín – Zapojit se tedy může nejen široká veřejnost, ale také školní skupiny.

„Přírodu budeme vnímat hmatem, sluchem, čichem a zapojíme i chuť. Program se bude odehrávat v učebně Zoo Školy, využijeme nahrávky zvukových projevů zvířat, přírodniny i živá kontaktní zvířata,“ popsala lektorka Zoo Školy Alena Šotolová.

Pokud vás program Dne bílé hole zaujal, není nic jednoduššího, než se v týdnu od 12. do 16 října vypravit do Zoo Děčín. V pondělí, úterý, středu a pátek bude Den bílé hole patřit organizovaným skupinám, kterým zoo doporučuje se předem nahlásit na tel. 412 531 626 nebo e-mailu zooskola@zoodecin.cz.

Ve čtvrtek pak dostanou prostor zájemci z řad veřejnosti. Den bílé hole je zdarma, platí se jen běžné vstupné do zoo.

Den bílé hole připadá každoročně na 15. října. Kořeny tohoto mezinárodního svátku sahají až do roku 1964. Hlavním důvodem jeho vzniku byla potřeba upozornit na problémy zrakově postižených lidí, kteří to v životě nemají lehké.

Děčínský deník
http://www.decinsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.