Firma Vireo nabídne jako první košer konopí pro lékařské použití

foto: sic.hu

Americká firma Vireo Health má již brzy začít nabízet marihuanu pro lékařské použití s certifikátem košer.
foto: sxc.hu

Podle firmy její zdravotnické produkty z konopí, které nejsou určené pro kouření, získaly od Ortodoxní unie certifikát jako vyhovující podle zákona ortodoxních židů, který povoluje nebo zakazuje určitá jídla. Je to vůbec poprvé, kdy lékařské konopí získalo košer certifikát, uvedla agentura AP.

Ortodoxní unie udělila certifikát po kontrole zařízení firmy Vireo, kde se ujistila, že marihuana se zde pěstuje a zpracovává v souladu s košer normami. Patří mezi ně například i to, že rostliny jsou bez hmyzu.

Firma dodala, že certifikace jí umožní dodávat výrobky pacientům z židovské populace v New Yorku, která patří mezi největší v zemi. Začít nabízet produkty pacientům ve státně New York chce příští měsíc.

Kašrut, neboli košer, je hebrejské slovo označující rituální způsobilost. Používá se zejména v souvislosti s přísnými židovskými předpisy týkajícími se jídla a potravin. Povolují jíst jen rituálně čisté potraviny pocházející z čistých plodin nebo zvířat upravených předepsaným způsobem. Hlavní zásady pro pokrmy jsou odvozeny z pokynů uvedených v Tóře a Talmudu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.